Logo PND OS

 

 

Ilustrační foto - pomoc

Aktuality

18. 2. 2019|

 

Přehled nových ČSN v oboru vytápění a příprava teplé vody (listopad a prosinec 2018)


MŽP nabízí bezúročné půjčky na výměnu kotlů


MMR chce zpřehlednit bytové spoluvlastnictví


Nové povinnosti stanovené novelou EED

V roce 2012 vydal Evropský parlament a Rada pod číslem 2012/27/EU Směrnici o energetické účinnosti (Energy Efficiency Directive - EED). Ta však byla aktualizována a přináší změny.

Číst dál...

Tiskové zprávy

18. 2. 2019|


Jak snížit náklady na vodné a stočné?
Nadměrný odběr vody, nedostatek srážek i nevhodné hospodaření s půdou, způsobují stále větší nedostatek vody v Česku.

Číst dál...

Odborné články z TZB-info

Dotace představují základní podporu revitalizačních procesů.Díky dotačním titulům, zejména Panelu a Zelené úsporám, se povedlo v oblasti revitalizace bytových domů mnohé. Panelová sídliště měst projasnily pastelové barvy zateplených fasád, byla vyměněna většina oken a balkonových dveří, opraveny balkóny a lodžie. U mnohých domů nejde ani poznat, zda se jedná o novou výstavbu, či kvalitně opravený původní panelák. Přes všechnu práci, která byla dosud majiteli domů vykonána, zůstává před námi obrovský kus práce na opravách bytového fondu. Otázkou zůstává, s čím nám pomůže stát?

Stručně řečeno takřka s ničím. Povinnosti majitele domu se naopak rozrostly o celou řadu dalších činností vyplývajících ze současných či připravovaných zákonných norem navazujících na Směrnice EU. Jako první vstoupil v platnost Zákon o hospodaření energií 318/2012 účinný od 1. ledna 2013. Ten mj. vyžaduje tzv. Průkaz energetické náročnosti budov. Dále se jedná o rizika spojená s provozem výtahu v bytovém domě. Prakticky všechny výtahy instalované do roku 1999 (a mnohé vyrobené po tomto roce) neodpovídají současným platným bezpečnostním podmínkám, a proto budou muset být vyměněny. Přitom veškerá odpovědnost za případné škody na majetku, zdraví či životě jde na vrub majitele domu, tj. vedení BD či SVJ. A tak bychom mohli pokračovat ohledně elektrických rozvodů, bytových jader, atd.…

Konference PND

 

 

Podpořte nás

Naši práci nejlépe podpoříte tím, že se stanete pravidelným dárcem či pravidelnou dárkyní. Nastavením trvalého příkazu v náš prospěch nám umožníte dlouhodobě plánovat naše aktivity, posílíte naši stabilitu a snížíte závislost na financích z nestabilních zdrojů.

Číslo našeho transparentního dárcovského účtu je: 2700818558/2010

Elektronický zpravodaj

Doporučujeme

Aktuální vydání 2017/02


 

 


 Dne 27. 12. 2012 Ministerstvo vnitra ČR zaregistrovalo

Pro náš dům, o. s.

a přidělilo mu identifikační číslo (IČ):

013 074 36


STANOVY SPOLKU PRO NÁŠ DŮM