Logo PND OS

 

 

Ilustrační foto - pomoc

Hlavní nabídka :

Tiskové zprávy

18. 2. 2019|


Jak snížit náklady na vodné a stočné?
Nadměrný odběr vody, nedostatek srážek i nevhodné hospodaření s půdou, způsobují stále větší nedostatek vody v Česku.

Číst dál...

Odborné články z TZB-info

Komunikační kanál pro každý dům, každou domácnost, každého obyvatele.

Tentoprojekt je určen pro všechny, kteří mají zájem zkvalitnit komunikaci ve svém domě.

Projekt nabízí:

  • Internetový prostor v podobě domovní nástěnky
  • Jednoduchý redakční systém
  • Ojedinělou, lehce zapamatovatelnou www adresu
  • E-mailovou adresu a schránku pro každého obyvatele domu, včetně jejího vytvoření
  • Garantovanou ochranu uložených dat a informací
  • Minimální náklady na roční provoz
  • Zdroj aktuálních informací v oblasti bydlení

A co je aktuálně důležité pro Bytová družstva? Internetové stránky jsou od 1.1.2014 nutností!

Důvod?

Nově lze platně svolat členskou schůzi bytového družstva pouze tak, že svolavatel uveřejní pozvánku na internetových stránkách družstva a současně ji zašle členům na adresu uvedenou v seznamu členů. Pro platné svolání schůze tedy musí být naplněny obě podmínky. *


Problém?


Pokud vaše bytové družstvo nemá internetové stránky, v případě svolání členské schůze jiným než platným způsobem uvedeným v zákoně by mohlo být jakékoliv usnesení členské schůze napadnuto jako neplatné.


Řešení!

Pro bytová družstva, která ještě nemají vlastní internetové schránky, nabízíme jejich vytvoření formou Domovní internetové nástěnky. Vaše internetové stránky s unikátní doménou budou připraveny 5 dnů od potvrzení objednávky. Uživatelskou správu domovní internetové nástěnky zvládne každý uživatel. Jak se s takovou nástěnkou pracuje, si můžete zdarma vyzkoušet v demo verzi na adrese www.ulicecislomesto.cz/demo.

 

Cena

Roční provoz domovní internetové nástěnky lze pořídit od 2000 Kč/rok


Kontakt

Pokud vás naše řešení zaujalo a potřebujete více informací o domovní internetové nástěnce nebo právní úpravě týkající se bytových družstev, kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , telefonicky na 541 532 540 nebo na adrese Pro náš dům, o. s., Šumavská 35, 602 00 Brno.


Kdo jsme

Občanské sdružení Pro náš dům svým úsilím nabízí východisko pro společné řešení problémů v oblasti správy a údržby bytových a rodinných domů a jejich rekonstrukcí a revitalizací.
Sdružení bylo založeno na jaře roku 2013 s cílem podporovat kvalitu bydlení občanů v bytových a rodinných domech. Společenstvím vlastníků bytových jednotek (SVJ) a bytovým družstvům (BD) nabízíme komplexní a relevantní informace, které nabízejí cestu k modernímu a důstojnému bydlení za rozumnou cenu.
Pomáháme vám zorientovat se nejen v legislativě, v možnostech financování, v nových technologiích a materiálech, ale i v dalších mezioborových tématech souvisejících s bytovou problematikou.

 

*Podmínky svolávání členské schůze vyplývají z § 636 zákona č. 90/2012 Sb., o obchodních společnostech a družstvech (zákon o obchodních korporacích), který je účinný od 1. 1. 2014.


Svolání členské schůze
§ 636
(1) Svolavatel nejméně 15 dnů přede dnem konání členské schůze uveřejní pozvánku na členskou schůzi na internetových stránkách družstva a současně ji zašle členům na adresu uvedenou v seznamu členů. Uveřejněním pozvánky se považuje pozvánka za doručenou. Pozvánka musí být na internetových stránkách uveřejněna až do okamžiku konání členské schůze.


Více informací o Domovní internetové nástěnce naleznete v ZDE.

Podpořte nás

Naši práci nejlépe podpoříte tím, že se stanete pravidelným dárcem či pravidelnou dárkyní. Nastavením trvalého příkazu v náš prospěch nám umožníte dlouhodobě plánovat naše aktivity, posílíte naši stabilitu a snížíte závislost na financích z nestabilních zdrojů.

Číslo našeho transparentního dárcovského účtu je: 2700818558/2010

Elektronický zpravodaj

Doporučujeme

Aktuální vydání 2017/02


 

 


 Dne 27. 12. 2012 Ministerstvo vnitra ČR zaregistrovalo

Pro náš dům, o. s.

a přidělilo mu identifikační číslo (IČ):

013 074 36


STANOVY SPOLKU PRO NÁŠ DŮM