Logo PND OS

 

 

Ilustrační foto - pomoc

Aktuality

18. 2. 2019|

 

Přehled nových ČSN v oboru vytápění a příprava teplé vody (listopad a prosinec 2018)


MŽP nabízí bezúročné půjčky na výměnu kotlů


MMR chce zpřehlednit bytové spoluvlastnictví


Nové povinnosti stanovené novelou EED

V roce 2012 vydal Evropský parlament a Rada pod číslem 2012/27/EU Směrnici o energetické účinnosti (Energy Efficiency Directive - EED). Ta však byla aktualizována a přináší změny.

Číst dál...

Tiskové zprávy

18. 2. 2019|


Jak snížit náklady na vodné a stočné?
Nadměrný odběr vody, nedostatek srážek i nevhodné hospodaření s půdou, způsobují stále větší nedostatek vody v Česku.

Číst dál...

Odborné články z TZB-info

Nový rok utíká jako voda a zanedlouho tady máme konec jeho prvního měsíce. S novým rokem na vás čeká více vzdělávacích akcí, které vám pomohou s činností správy bytového domu, s výkonem statutárního orgánu a s orientací v různorodých tématech, které souvisejí přímo s problematikou bydlení.


Novou sezónu odstartujeme seminářem v rámci výstavy Infotherma v Ostravě 24.1. v prostorách výstaviště Černá Louka v Ostravě (mapa). Bohatý doprovodný program nabízí širokou paletu témat spojených s úsporami energií, vytápěním a smysluplným využívání obnovitelných zdrojů.


Pokračovat budeme na odborném veletrhu Aquatherm v Nitře ve dnech 6.2.-7.2., v rámci kterého pořádáme mini konferenci pro projektanty v oblasti topné, ventilační, klimatizační, měřicí, regulační, sanitární a ekologické techniky.


Ve dnech 25.-26. února organizujeme konferenci Ostrovy života, v Brně v hotelu Holiday Inn, Křížkovského 20. Konference se bude věnovat technickým řešením pro budovy v rámci minimalizace dopadů sucha a horka.

Konference Ostrovy života je určena pro vlastníky bytových i nebytových domů, správcovské organizace bytového i nebytového fondu, zástupce měst a obcí a také projektanty a širokou veřejnost. Ti všichni mohou vodohospodářskou problematiku řešit přímo v domech pomocí zmíněných opatření a přispět k tomu, aby se ve městech lépe žilo i v období velkých extrémních venkovních teplot.


Hlavními klíčovými tématy jsou: zelené střechy, recyklace šedé vody, ostrovní řešení s FVE, zadržení a využití srážkové vody, dotační podpora, termoregulační systémy budov


Konferenci podporuje Český hydrometeorologický ústav a Karlova univerzita, kteří přinášejí alarmující informace v oblasti modelů vývoje klimatu pro blízkou budoucnost. Záštitu převzalo Ministerstvo průmyslu a obchodu, Státní fond životního prostředí, Jihomoravský kraj i město Brno. Odbornou záštitu převzal Cech topenářů a instalatérů.


V březnu navážeme na předchozí ročníky úspěšného semináře Tipy pro váš dům aneb jak šetřit náklady za vytápění a ohřev vody a jak výrazně snížit celkovou spotřebu energie ve vašem domě, který organizujeme ve spolupráci s brněnskými Teplárnami. Seminář proběhne 19. března v Brně. Obdobný seminář pak budeme organizovat i na západě republiky v Plzni ve spolupráci s plzeňskými Teplárnami, který se uskuteční ale až na podzim, konkrétně 17. září v Plzni.


Spanilou jízdou pokračujeme i v dubnu, kdy už tradičně odstartují jarní semináře projektu Jak to dělají jinde. Populárně naučné semináře SPRÁVA A ŽIVOT BYTOVÉHO DOMU nabídnou základní přehled všeho důležitého z oblasti legislativy, ekonomiky a technické správy určené pro bytový dům.


Předběžné termíny pro rok 2019: 2.4. České Budějovice, 3.4. Plzeň, 4.4. Děčín, 16.4. Ostrava, 17.4. Olomouc, 21.5. Pardubice, 22.5. Praha, 23.5. Brno, 1. 10. Karlovy Vary, 2. 10. Ústí nad Labem, 3.10. Praha, 15.10. Hradec Králové, 16.10. Liberec, 5. 11. Třinec, 6.11. Přerov, 7. 11. Brno.

 

Semináře probíhají vždy v čase od 9:00-14:00. Seminář je pro předem přihlášené účastníky zdarma, včetně vzdělávacích materiálů a drobného občerstvení. Jedná se o vzdělávací seminář, nikoli o prodejní či výstavní akci. Kapacita sálu je omezena, proto doporučujeme zajistit si své místo včas. Chci se přihlásit na seminář.


Sezonu uzavřeme 25.-26. listopadu konferencí Tepny domu, která se bude věnovat obnově vnitřních rozvodům budov (TZB), neboli tepnami našich domovů.


Udělejte si čas a přijďte se za námi podívat na některý seminář či konferenci. Každý účastník pro svůj dům získá komplexní přehled informací o obnově a správě bytových domů, které mohou být užitečné pro všechny jeho uživatele.


Aktuální informace, změny termínů a místa konání sledujte na našem webu www.pronasdum.cz

Konference PND

 

 

Podpořte nás

Naši práci nejlépe podpoříte tím, že se stanete pravidelným dárcem či pravidelnou dárkyní. Nastavením trvalého příkazu v náš prospěch nám umožníte dlouhodobě plánovat naše aktivity, posílíte naši stabilitu a snížíte závislost na financích z nestabilních zdrojů.

Číslo našeho transparentního dárcovského účtu je: 2700818558/2010

Elektronický zpravodaj

Doporučujeme

Aktuální vydání 2017/02


 

 


 Dne 27. 12. 2012 Ministerstvo vnitra ČR zaregistrovalo

Pro náš dům, o. s.

a přidělilo mu identifikační číslo (IČ):

013 074 36


STANOVY SPOLKU PRO NÁŠ DŮM